• 05359637081
  • hcmmuzikmerkezi@gmail.com
  • Açılış: 09:00s - 21:00a

Telefon(0312) 436 37 38

E-mailhcmmuzikmerkezi@gmail.com

AdresÇetin Emeç Blv, Harbiye Mah, Dikmen Cad, No : 122

Yaylı Çalgılar

Yaylı Çalgılar ana dalı kapsamında aşağıdaki eğitimler yer almaktadır. Dersini almak istediğiniz öğretim programının ismine tıklayarak, program alt sayfasına ulaşabilirsiniz.

Klasik Batı Müziği

Keman (Violin)

Klasik Batı Müziğinde En önemli Yeri kaplayan, Türk Müziğinde de ciddi yeri olan enstrümanın Klasik Baı Teknikleriyle öğretildiği programımızdır. Yaylı çalgılar programının en çok tercih edilen enstrümanıdır.

Viyola

Yaylı çalgılar programının 2. küçük çalgısıdır. Genellikle orkestralarda enseble enstrümanı olarak kullanılır. Kemana yakın bir öğretim programı olmasına karşın, ses özellikleri ve repertuarı kemandan farklıdır.

Violonsel

Çello İsmi ile de tanınan, Klasik Batı Müziğinin, Bass enstrümanlarındandır. Yaylı bir çalgı olan çello, ses ile büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Kurumumuzda Çello eğitimleri birebir ders olarak verilmektedir.

Kontrbass

En Büyük yaylı olan Kontrbass’ ın konu alındığı derslerimizdir. Klasik Bastı müziği bölümünde jazz kontrbass değil, arşe tabir edilen yaylı kontrbass konu alınmaktadır.

Modern Batı Müziği

Jazz Kontrbass

Pizzicado tabir edilen parmakla çalınan ve 3/4 ebatlarında olan Jazz Kontrbass ın ele alındığı derslerimizdir. The Blues Academy Müfredatı içerisinde işlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir