• 05359637081
  • hcmmuzikmerkezi@gmail.com
  • Açılış: 09:00s - 21:00a

Telefon(0312) 436 37 38

E-mailhcmmuzikmerkezi@gmail.com

AdresÇetin Emeç Blv, Harbiye Mah, Dikmen Cad, No : 122

Çello

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARA YÖNELİK ÖZEL MÜZİK KURSLARI

Çocukların beyin gücünü ve gelişimini destekleyen eğitimlerden biri de kuşkusuzuz müzik ve enstrüman eğitimidir. Bu müzik eğitimiyle birlikte cocuğunuzun küçük yaştan itibaren fiziksel ve ruhsal gelişiminde olumlu etkiler oluşturmaktayız.

Küçük yaştan itibaren herhangi bir müzik aleti çalan çocukların sonraki yaşlarda bir çok bireye göre daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

YETİŞKİNLERE YÖNELİK ÖZEL MÜZİK KURSLARI

Enstrüman çalabilmek için bir yaş sınırı olmadığına ve kulağın eğitilerek gelişebileceğine inanan eğitim felsefemizle her yaştan müzik severlere eğitim vermekteyiz…

Bir çok müziksever bu yaştan sonra öğrenebilirmiyim gibi sorular ve geçmiş yaş düşüncesiyle kendilerini bir enstrüman çalmaktan alıkoymaktadır. Müziğin ve bir enstrüman çalmanın yaşı olmadığına inanmaktayız. Bu amaçla hep düşündüğünüz ancak bir türlü bu konuda vakit ayıramadığınız, içinizde kalmış müzik sevgisini bu enstrümanlarla canlandıralım.

Viyolonsel eğitimimiz ile ilgili eğitim programımıza internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ÇELLO – VİYOLONSEL

Bu çalgının atası viola da gamba adı verilen perdeli bir çalgıdır. Viyolonsel; keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir.Keman ile viyolonselin şekilleri büyük oranda birbirini andırsa da boyutları çok farklıdır.

Başlangıçta beş telli olarak yapılan bu çalgı, önceleri orkestrada bas sesleri desteklemek için kullanılmıştır. Tek başına belirgin bir çalgı olarak ortaya çıkması ise 18. yüzyılda olmuştur.

Viyolonsel genellikle akustik olarak kullanılan bir enstrümandır. Her mekanda (açık alan,konser salonu,vs) çalınabilir. Karşıdan bakıldığında gövdesinin orta bölümünde bulunan ve el yazısı ile f harfini andıran 2 ses deliği, ve eşik (köprü) olarak adlandırılan bir destek bulunur. Yayın tellere teması ile titreşen tellerden çıkan ses, eşik tarafından gövdenin içindeki havayı titreştirerek, içeride dikey olarak bulunan can direğine iletilir ve bu deliklerden geri döner.

Tüm enstrümanlarda olduğu gibi işçilik ve kullanılan malzeme çalgının kalitesini belirlemektedir.Belli bir bilgiye sahip kişilerle enstrüman teminini tavsiye etmekteyiz.Bu süreçte eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimleriyle yardımcı olmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir